Ota yhteyttä

Pääyhdistys SMSY r.y.

Puheenjohtaja
Kalevi Virtanen

(Turun Automaatio, Turku)
Kivelänperäntie 8
20960 TURKU
gsm 050 435 5240
kalevi.virtanen@hotmail.fi

Varapuheenjohtaja
Esa Forsblom

(Eksy, Lappeenranta – Imatra)
Aittakatu 8
53100 LAPPEENRANTA
gsm 040 738 7338
esa.forsblom@auser.fi

Sihteeri
Olli Sarkkinen

(Mitteli, Jyväskylä – Jämsä)
Aittosaarentie 3 as 2
40950 MUURAME
gsm 040 515 0944
osamitteli@gmail.com

Rahastonhoitaja
Margit Manninen

(Mitteli, Jyväskylä – Jämsä)
Tuulimyllyntie 4 A 6
40640 JYVÄSKYLÄ
gsm 050 386 0665
margit.manninen55@gmail.com

Suomen Mittaus- ja Säätöteknillinen Yhdistys (SMSY) r.y:n hallitusjäsenet ja paikallisyhdistysten puheenjohtajat vuonna 2019/2020. www.smsy.fi

ANTURI
Kemi – Tornio

Puheenjohtaja
Pasi Sanaksenaho
Insinööritoimisto ASES Oy
Studiokatu 3
94600 KEMI
gsm 040 631 6636
pasi.sanaksenaho@ases.fi

SMSY:n hallitusjäsen
Juhani Malinen
Riistamiehenkatu 11 E 18
94600 KEMI
gsm 0400 637 145
juhani.malinen@luukku.com

BAR
Lahti

Puheenjohtaja,
SMSY:n hallitusjäsen
Markku Putkonen
AVS-Yhtiöt Oy
Rusthollarinkatu 8
02270 ESPOO
gsm 040 502 1272
markku.putkonen@
avs-yhtiot.fi

EKSY
Lappeenranta – Imatra

Puheenjohtaja,
SMSY:n varapuheenjohtaja
Esa Forsblom
Aittakatu 8
53100 LAPPEENRANTA
gsm 040 738 7338
esa.forsblom@auser.fi

KYSÄ
Kotka – Kouvola

Puheenjohtaja
Martti Laisi
Kotka Automation Oy
Kyminlinnantie 6
48600 KOTKA
gsm 0400 655 501
martti@laisi.net

LUUPPI
Porvoo

Puheenjohtaja
Paavo Sauso
Viikinkitie 11 C98
06150 PORVOO
gsm 0400 675 146
paavo.sauso@pp.inet.fi

SMSY:n hallitusjäsen
Tuomo Waljus
Neles Finland Oy
Vanha Porvoontie 229
P.O.Box 304, 01301 VANTAA
gsm 0400 100939
tuomo.waljus@metso.com

MITTELI
Jyväskylä – Jämsä

Puheenjohtaja
SMSY:n hallitusjäsen,
sihteeri
Olli Sarkkinen
Aittosaarentie 3 as 2
40950 MUURAME
gsm 040 515 0944
osamitteli@gmail.com

PIHI
Tampere

Puheenjohtaja
Arttu Hanhela
Insta Automation Oy
Sarankulmankatu 20
33900 TAMPERE
gsm 040 487 1898
puheenjohtaja@smsy-pihi.fi

SMSY:n hallitusjäsen
Heikki Mäkinen
Rautatienkatu 20
37100 NOKIA
gsm 040 830 3857
hece.makinen@gmail.com

PITTI
Kuopio

Puheenjohtaja
Ari Kekäläinen
Ahmantie 13
70400 KUOPIO
gsm 040 834 1641
ari.pauli.kekalainen@outlook.com

SMSY:n hallitusjäsen
Risto Rissanen
Saunaniemenkatu 28 B
70840 KUOPIO
gsm 040 556 3960
rissanenristo@gmail.com

PIPO
Oulu

Puheenjohtaja
Eino Jämsä
AISPRO Oy
Jääsalontie 14
90400 OULU
gsm 050 362 9773
eino.jamsa@aispro.fi

SMSY hallitusjäsen
Markku Lappalainen
Joensuunväylä 839
82110 HEINÄVAARA
gsm 040 9007593
markku.lappalainen@sintrol.com

PSA
Pori

Puheenjohtaja,
SMSY:n hallitusjäsen
Juha Sillanpää
Noormarkun sähkö- ja AV-tekniikka Oy
Vanha Vaasantie 314
29600 NOORMARKKU
gsm 0440 937 571
juha.sillanpaa@sahko-av.fi

TURUN AUTOMAATIO
Turku

Puheenjohtaja
SMSY:n puheenjohtaja
Kalevi Virtanen
Kivelänperäntie 8
20960 TURKU
gsm 050 435 5240
kalevi.virtanen@hotmail.fi